Bullet Chrome Clip är en vidareutveckling av den klassiska rymdpennan från Fisher Space Pen. Originalet tillverkades redan 1948 och var det första kulspetspennan i Fisher-sortimentet. Bullet Chrome Clip är tillverkad i krombelagd mässing och har ett avtagbart kromat klips. Med huven på är pennan diskret och enkel att förvara och när huven placeras bakpå ligger den elegant och välbalanserat i handen. Kulspetspennan har, liksom Fisher's övriga pennmodeller, en lufttät, trycksatt patron och ett tixotropiskt bläck med unika skrivegenskaper. Förutom att skriva på de flesta ytor klarar refillen att skriva under vatten, i låga- och höga temperaturer, upp-och-ner och självklart i rymden!
Svart
| Ursprungsland | USA |
| Vikt | 20g |
| Längd | 95/133mm |
| Förpackning | I Moonbox presentatui |
| Refill | 1,1mm Metal Parker Style BP |
| Bläckfärg | Svart |
| Skrivlängd | 4000m |
| Leveranstid | 10-15 arbetsdagar efter godkänt korrektur |
| EAN | 747609 841343 |
| Övrig information | Tillverkarens Artnr: 400CLProdukttyp: MetallpennaStatistikkod: 9608109200 |
| Prisinformation | Alla priser är SEK exkl. moms. Tryckkostnad förutsätter ett tryckfärdigt original. |
| Lagersaldo 11055-4343-B | 156 st |
Här kan du snabbt ställa en fråga om produkten.
Vi återkommer med svar så snabbt vi kan.
Från 4,56 kr
Från 4,80 kr
Från 6,00 kr
Från 3,36 kr
Från 2,62 kr
Från 255,00 kr
| Vad | Antal | Pris/st | Total |
|---|---|---|---|
| {description} | {quantity} | {price_pcs} | {price_total} |
| TOTAL | {total} |