Nordic Drift Trail 27" AWARE RPET Stormparaply ger starkt väderskydd med UPF 50+ i en slitstark, PVC-fri design. Tillverkat av 100% rPET 190T med AWARE-spårning, med stålskaft och fullständig glasfiberram (8 ribbor). Automatisk öppning och manuell stängning, EVA-handtag med orange knapp.Storlek: 94 × Ø6 cm hopfällt, kupol Ø140 cm. Levereras med bärfodral med reflexlogotyp och fullt spårbar via DPP QR-kod. Ett ansvarsfullt och högpresterande val för alla väderförhållanden.Varje paraply levereras med en exklusiv FSC®-certifierad hangtag med detaljerad information, vilket gör det till ett ansvarsfullt val för dig och för planeten. Alla Nordic Drift-produkter är kvalitetstestade. Eftersom vi starkt tror på prestandan och hållbarheten hos vår utrustning omfattas varje produkt av 5 års garanti mot tillverkningsfel.
• 5 års garanti
• Kvalitetstestad vid varje beställning
• Förpackad i plastfri FSC®-presentförpackning
• Högpresterande utrustning
• Hållbar och pålitlig
• Äventyrssäker utrustning för utomhusbruk som du kan lita på
• UPF 50+
• Enkel automatisk öppning
• Stormsäkert
3.59 KG
| Antal | 1 | 25 | 50 | 100 | 250 | 500 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Pris/st | 332,00 | 322,00 | 314,00 | 305,00 | 299,00 | 293,00 |
Svart
| Storlek | 94 x ø 123 cm |
| Vikt | 576g |
| Tryckyta | 220 x 120 mm |
| Material | rPET,Glasfiber |
| Ursprungsland | CHN |
| Product Compliance | Överensstämmelse med direktiv 2002/61/EC om användning av azofärgämnen, Överensstämmelse med kadmiumdirektivet 91/338/EC, Överensstämmelse med USA:s regler om blyhalter, Överensstämmelse med PAH-halter i REACH och ZEK 01-4-08, Överensstämmelse med direktiv om ftalatinnehåll, Fritt från klorparaffiner med medellång eller kort kolkedja, Begränsad i Stockholmskonventionen, EU/UK PoP-förordning, REACH-förordning (EG) nr 1907/2006, totalt fluor mindre än 50 ppm, EN 13758-1: UV-skyddsprestanda, UPF |
| Spårbarhet | AWARE Physical |
| Social Compliance | BSCI |
| GPSR-Information | https://www.xdconnects.com/en-gb/contact-us product@xdconnects.com |
| Prisinformation | Alla priser är SEK exkl. moms. Tryckkostnad förutsätter ett tryckfärdigt original. |
| Nuvarande | 1653 |
| Nästa Leverans : 2026-09-11 | 2016 |
Här kan du snabbt ställa en fråga om produkten.
Vi återkommer med svar så snabbt vi kan.
Från 133,00 kr
Från 193,00 kr
Från 83,00 kr
Från 114,00 kr
Från 156,00 kr
Från 168,00 kr
| Vad | Antal | Pris/st | Total |
|---|---|---|---|
| {description} | {quantity} | {price_pcs} | {price_total} |
| TOTAL | {total} |