3-lagers softshell med membran, omvänd dragkedja i full längd, huva och nederkant justerbar med elastisk dragsko, ärmsluten justerbara med kardborreband, passpoalfickor med omvänd dragkedja, bröstficka med dragkedjan dold i delningssömmen, böjt och något förlängt bakstycke, kontrasterande och reflekterande element, Skötselråd för softshell-tyg
| Antal | 1 |
|---|---|
| Pris/st | 706,00 |
Svart
| Storlekar | Antal |
|---|---|
| S | |
| M | |
| 2XL | |
| 3XL |
| Grammage | 210 g/m² |
| Materialets sammansättning | 100 % polyester |
| Tyg | softshell |
| Vindtät | vindtät |
| Vattentät | 5 000 mm |
| Andningsbar | 2 000 g/m²/24 h |
| Tvättbar vid | 30 °C |
| Etikett | vävd |
| Typ av tillämpning | broderi, digital överföring, litografisk överföring, screentryck överföring, etikettbyte |
| Minsta antal styck | 1 pcs |
| Styck i påse | 1 pcs |
| Modell | Herr |
| Material | Softshell: 100 % polyester TPU-membran vattentät 5 000 mm, andningsförmåga 2 000 g/m²/24h |
| Prisinformation | Alla priser är SEK exkl. moms. |
| S | 725 |
| M | 13 |
| 2XL | 399 |
| 3XL | 526 |
Här kan du snabbt ställa en fråga om produkten.
Vi återkommer med svar så snabbt vi kan.
Från 242,00 kr
Från 446,00 kr
Från 590,00 kr
Från 242,00 kr
Från 446,00 kr
Från 300,00 kr
| Vad | Antal | Pris/st | Total |
|---|---|---|---|
| {description} | {quantity} | {price_pcs} | {price_total} |
| TOTAL | {total} |